Рисова локшина – користь та калорійність
Рисова локшина – користь та калорійність
Рисова локшина є одним з найпоширеніших гарнірів східноазіатської кухні, яка в останні роки дуже популярна в Україні. Однак деякі люди все ще мало знайомі з цим продуктом, тому рідко використовують її вдома, окрім тих випадків, коли замовляють готові страви з доставкою. Але рисова локшина може стати корисним доповненням до правильно збалансованої дієти, тож варто дізнатись про її калорійність та поживну цінність.
Особливості рисової локшини
Така локшина складається всього з двох інгредієнтів − рисової муки і води. При виготовленні локшини більше не використовуються ніякі додаткові інгредієнти, тому дуже просто розібрати її хімічний склад і цінність для здоров'я.
Без глютену
Рисова локшина не містить глютену, що дуже важливо для людей з глютеновою непереносимістю. Глютен − це складний білок клейковини, що міститься в пшениці та інших злаках. У багатьох людей він викликає здуття живота, діарею, запори, нудоту та інші проблеми зі здоров'ям. Тому люди з чутливістю до глютену не можуть їсти звичайні макаронні вироби, але замість них можуть додати у свій раціон рисову локшину.
Низький вміст жиру
У 100 грамах рисової локшини міститься всього 0,6-0,8 мг жирів, що позитивно впливає на рівень холестерину. Його особливо важливо підтримувати людям похилого віку для здоров'я серця та судин.
Білки та клітковина
В одній порції приготовленої рисової локшини міститься 1,6 г білка і 1,8 г клітковини. Для чоловіків ці значення відповідають 3% добової потреби в білку і 5% від загальної денної клітковини. Жінки отримують 4% рекомендованої добової норми білка і 7% клітковини.
Незамінні мінерали й мікроелементи
Рисова локшина містить ряд корисних для здоров’я мінералів та мікроелементів, серед яких найбільший відсоток складають:
· Марганець складає 14% рекомендованої добової норми. Він необхідний для обміну речовин, допомагає регулювати рівень цукру в крові та зменшує запалення в організмі.
· Селен складає 12% добової норми. Діє як антиоксидант і знижує ризик серцевих захворювань.
· Фосфор складає 9% добової норми. Це другий після кальцію мінерал в людському організмі, який відповідає за здоров'я зубів і кісток. Також фосфор допомагає виводити шлаки з нирок.
Також в рисової локшини містяться калій, цинк, залізо, йод, вітаміни В1 і В2, ніацин, біотин, фолієва і пантотенова кислота.
Вуглеводи
Для тих, хто дотримується низько вуглеводної дієти, рисова локшина більш пріоритетна, ніж звичайні макаронні вироби. Попри те, що різниця в вуглеводах невелика (44 мг проти 60 мг на порцію), але вона все ж є.
Через низький вміст клітковини організм дуже добре засвоює рисову локшину. При цьому калорії, отримані з рисової локшини, швидко перетворюються в енергію, що стане плюсом для тих, хто хоче схуднути.
При розрахунку калорійності раціону варто враховувати, що 100 г рисової локшини містять 356 калорій.
Чи є протипоказання у рисової локшини
Рисова локшина належить до дієтичного продукту, тому не має протипоказань. Її можна включати в дитячий і дорослий раціон без обмежень за віком. Однак при цьому варто врахувати, що рисова локшина має дещо більший глікемічний індекс, ніж яєчна локшина (він становить 53 ± 7). Це означає, що ваше тіло буде швидше розщеплювати вуглеводи на цукор, що важливо знати, якщо ви страждаєте предіабетом або діабетом.
- Фунчоза − як правильно вибрати та приготуватиСтрави східної кухні користуються великою популярністю серед українців, але не кожній господині доводилося самостійно купувати та готувати популярну на Сході локшину фунчозу. Однак це блюдо обов'язково потрібно додати в домашній раціон, оскільки воно може стати основою здорової й збалансованої дієти. У цьому огляді ви дізнаєтесь, як правильно вибрати та приготувати фунчозу, щоб повною мірою відчути її особливий смак.Повна версія статті
- HoReCa та оптЗ давніх часів люди використовували приправи як консервант або для поліпшення смаку їжі. В давнину багато спецій цінувалися настільки високо, що їх використовували як валюту. Ера глобального обміну культурою приготування їжі відкрила нові можливості, і раніше недоступні для більшості соуси та спеції сьогодні можна легко купити в Україні.Повна версія статті